1. Ana Sayfa
  2. Genel

En İyi Akıllı Telefonlar – 2021

En İyi Akıllı Telefonlar – 2021
0

Başlıklar

Satın alabileceğiniz en iyi akıllı telefonları bir araya getirdiğimiz, en iyi akıllı telefonlar listemize hoş geldiniz. Bu listede 2021 yılında piyasaya sürülmüş olan en iyi telefonlar yer alıyor.

Hazırsanız başlayalım.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Galaxy S21 Ultra, katlanabilir bir ekran dışında Samsung’un halka sunabileceği tüm son teknolojileri bir araya getiriyor. Her yönden gelişmelere sahip dörtlü kamera, S Pen desteği de dahil olmak üzere tüm özellikleriyle mükemmel bir ekran.

Ayrıca telefon bize sınıfında lider bir pil ömrü sunuyor. Kendinden önceki Note20 Ultra’ya benzer şekilde, Galaxy S21 Ultra, katlanabilir bir ekran dışında sunduğu çok fazla şey var otoritelerin gerçekten önerdiği bir telefon.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Fiyat: 16,499 TL

Apple iPhone 12 Pro Max

Apple iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max şu anda Apple’ın en iyi akıllı telefonudur. HRR ekranı, daha küçük bir çentik ve daha belirgin bir kamera yükseltmesi gibi uzun süredir gecikmiş bazı özellikleri kesinlikle barındırıyor. Apple, görüntüleme donanımında birkaç iyileştirme getirdi, ancak görüntü işleme bunları anlamsız hale getirdi.

Tüm bunlar bir yana, yeni bir yakınlaştırma kamerası ve genişletilmiş Gece Modu, geliştirilmiş dayanıklılık, toza ve suya dayanıklılık (hala IP68, ancak daha derin ve daha uzun süre için) ve eşsiz performans sunarak önceki nesle göre iyileştirilmiştir.

iPhone 12 Pro Max Fiyat: 16,999

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra, kamera kamera kalitesi ile kullanıcılarını kazanmayı başardı. Ancak Xiaomi Mi 11 Ultra burada bitmiyor ve ekran, pil, performans ve yapı dahil tüm alanlarda yüksek puanlar alıyor.

Mi 11 Ultra’nın en önemli satış noktası gerçekten kamera sistemi. Bir akıllı telefondaki en büyük sensör ana ünite için kullanılır ve ultra geniş ve 5x periskop tele için başka bir çift büyük sensör daha vardır ve bunların üçü de mükemmel görüntü ve video kalitesi sunar.

Benzersiz bir özellik arkaya bakan ekrandır – arka kamera özçekimlerini başka hiçbir telefonda olmadığı gibi (Zenfones hariç) çerçevelemenize izin verir, ancak bunu video için kullanamazsınız, bu da küçük bir hayal kırıklığıdır.

Xiaomi Mi 11 Ultra Fiyat: 10,500 TL

Oppo Find X3 Pro

Oppo Find X3 Pro

Oppo Find X3 Pro, üst düzey segmentte ilgi çekici amiral gemisi Oppo soyunu sürdürüyor. Bu benzersiz parça, elbette çoğu alanda mükemmel donanım ve performansın yanı sıra, arka kısmında kullanıcılara harika bir kamera sunuyor.

Uzaktaki nesneler yerine küçük nesnelerin fotoğrafını çekmeyi tercih ediyorsanız, Find’ın kamerası rakipsizdir. Ayrıca, diğer iki kamera, koşullar ne olursa olsun, sizi neredeyse hiç yarı yolda bırakmaz. Ayrıca, dayanıklılık eksikliğine rağmen, Oppo şarj hızı ile bunu telafi ediyor.

Oppo Find X3 Pro Fiyat: Henüz Türkiye’de satışı yok.

vivo X60 Pro+

vivo X60 Pro+

Bu listede nispeten düşük ihtimalli bir katılımcı gibi görünebilir, ancak vivo X60 Pro+ bu listede olmayı kesinlikle hak ediyor. Spesifikasyon sayfasındaki birkaç önemli eksiklik, stereo hoparlörler ve bir IP derecelendirmesini içerir ve 1080p ekran çözünürlüğü yeterince ‘amiral gemisi’ olmayabilir, ancak düşünebildiğimiz tüm eksileri hemen hemen bu.

Bununla birlikte, X60 Pro+ birkaç iyi yönden de diğerlerinin arasından sıyrılıyor. Video stabilizasyonu diğerlerinden çok daha iyiyken, bu, SnapDragon 888’in en iyi performans gösterdiği telefonlardan biridir.

vivo X60 Pro+ Fiyat: Henüz Türkiye’de satışı yok.

Samsung Galaxy Z Fold2 5G

Samsung Galaxy Z Fold2 5G

Başka bir katlanabilir telefon daha listemizde yer alıyor.

Samsung’un ikinci nesil telefondan tablete dönüşen katlanabilir ürünü, dayanıklılık endişelerini gidermek için geliştirilmiş bir yapı ve kullanılabilirlik şikayetlerine yanıt olarak daha büyük bir dış ekran ile birlikte geliyor. Her iki panel de Mates kadar büyük değil. Yazılım tarafında, form faktörüyle ne yapacağınızı merak ediyorsanız, OneUI size yardımcı olmak için oradadır, ancak çoklu görev ve selfie alma, tamamen farklı bir düzeye yükseltilmiş iki alandır.

Z Fold2, iki parçalı pili ile Mate’den daha iyi bir pil ömrü sağlıyor. Mate’e benzer şekilde, stereo hoparlörler harika. Genel olarak, Samsung bununla konsept aşamasını geride bıraktı, bu nedenle sınırsız bir bütçeyle alışveriş yapıyorsanız göz atmaya değer.

Galaxy Z Fold2 5G Fiyat: 19,999 TL

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2

Herkese önerebileceğimiz ana akım bir seçenek değil, ancak Huawei Mate X2 yine de bu listede bir yeri hak ediyor. Huawei’nin en son katlanabilir ürünü, önceki tasarımların birkaç sorununu çözüyor ve daha fazla cila ekleyerek, form faktörünün daha geniş bir şekilde benimsenmesine bizi daha da yaklaştırıyor.

Ekran konusunda, Mate’nin her iki paneli de 90Hz’e kadar çıkabiliyor. Mate X2, Samsung’un Z Fold2’ye sığdıramadığı, çubuk form faktöründe bir amiral gemisine layık olan üst düzey bir kamera sistemine de sahip.

Elbette Mate X2’yi tercih ederseniz vermeniz gereken birkaç ödün var. En önemlisi, sizi Android 10’da bırakan Google desteğinin olmaması ve Huawei şirket içi işletim sisteminin belirsiz geleceği.

Huawei Mate X2: Henüz Türkiye’de satışı yok.

Yazar Hakkında

1991 doğumluyum ve oyun dünyasına 2000 yılında PlayStation 1 ile giriş yaptım. Editörlük yapmaya 2020 yılının başında başladım ve halen devam etmekteyim. Oyun haberlerinin yanı sıra SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgili de içerikler giriyorum. Blogsijen bünyesinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.

Yorum Yap