1. Ana Sayfa
  2. Genel

Solarcity Nedir? – Parlak Bir Elon Musk Fikri

Solarcity Nedir? – Parlak Bir Elon Musk Fikri
0

Son günlerin popüler ismi Elon Musk, Türkiye ziyareti ile yaptıkları ve yapacakları ile oldukça gündeme geldi. Birçoğunun ismini ilk defa duyduğu bu dahi adamın, buluşları gelecek dünyada oldukça söz edeceğe benziyor. Son olarak tesla elektrikli tır ve roadstar adlı spor arabayı tanıtan Musk’ın en ilginç projelerinden biri olan Solarcity’i tanıtmak için bu konuyu açma ihtiyacı duydum.

Solarcity Nedir?Solarcity Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek yenilenebilir enerji kaynaklarından verim sağlamak amaçlanmıştır. Elon Musk, projesinde evlerin çatılarındaki güneş panelleri ile güneş ışınlarını elektrik enerjisine çevirmeyi hedeflemiş ve bu amacında oldukça da başarı sağlamıştır. Işınların %22 gibi bir kısmını elektrik enerjisine dönüştürebilen bilim adamı, Nasa’nın kullanmış olduğu panellerin daha az maliyetine bu işlemi gerçekleştirebilmiştir.

Amerika kıtasında kullanılmasını umduğu bu proje akıllıca bir proje olarak gözükmektedir. Artan elektirik tüketimi düşünüldüğünde ülkemizde de kullanılması cazip olabilecek bu proje kim bilir ilerleyen yıllarda çatılarda kendini gösterecektir.

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap