1. Ana Sayfa
  2. Genel

Sodalı Ayranın Faydaları Nelerdir?

Sodalı Ayranın Faydaları Nelerdir?
0

Sodalı Ayranın FaydalarıBugün hamamdan sonra gelenekselleştirdiğim sodalı ayran içerken yararlarını internetten araştırmak aklıma geldi. Benim için artık alışkanlık haline gelmiş bu içecek rahatlama hissi verdiği gibi sağlık açısından oldukça yararlı. Genellikle hamamdan çıkan insanların sıklıkla tüketmesinin sebebi, sıcakta insan damarlarının genişlediği ve daha kalbin aynı kanı pompalamak için daha hızlı çalışmasıdır. İnsanlar sodalı ayran tüketerek kalp hızlanan metabolizma hızı düşürüyor. Ayranın tansiyon düşürücü özelliğinin etkisi bundan olsa gerek.

Sodalı ayran nasıl yapılır?

Ayran yapımı oldukça kolaydır. Alacağınız 1 kutu ayran ile 1 soda şişesi yeterli olacaktır. Tabi ayran kutusu o sodayı almayacağı için öncelikle ayrandan biraz içip üzerine ekleyerek sodalı ayranı afiyetle tüketebilirsiniz.

Sodalı ayranın yararları

İnternetten yaptığım araştırmalarda baş ağrısını önlediği yani ağrı kesici görevi üstlendiği söylenmiş. Ayrıca ishale karşı iyi geldiği konusunda bazı görüşlerde mevcut. Fakat kişisel düşüncem ayran yağlı bir içecek olduğu için ishali daha da tetikleyeceğidir. Bu konuda internet üzerinizden araştırmalarınızla değil, doktor tavsiyesiyle hareket etmelisiniz.

Ekleme: Sodalı ayran aynı zamanda zayıflamak için de kullanılıyormuş. Limon takviyesiyle yapılan diyetlerde önemli rol aldığı söylenmekte.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap