1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Dosya Upload Ederek Para Kazanma

Dosya Upload Ederek Para Kazanma
1

Para Kazanma tekniklerinden biri olan upload yaparak para kazanmaktan biraz bahsedelim. Öncelikle şunu söylemeleyim ki eskiden çok güzel para kazandıran bu sistemin artık çok fazla kazanç sağlamadığını duydum. Ama yine de farklı güzel projeler ile güzel paralar kazanılabileceğini düşünüyorum.

Turbobit’ten para nasıl kazanılır?

Öncelikle çalışacağımız upload sistemlerini araştırmalıyız, sistemlerin kazanç tablolarını incelemeli ve ödemeler ile ilgili gerekli bilgiyi edinmeliyiz. Ben anlatımımı turbobit sistemine göre yapacağım.Resimde turbobit upload sitesinin kazanç tablosunu görüyorsunuz. Gruplara göre kazanç belirtilmiş. Türkiye A Grubuna giriyor yani en çok kazanan grupta yer alıyor. Turbobit kazanç oranlarını sabit tutmuş ama upload ettiğiniz dosyanın 10 mb ve üzeri olması gerekiyor.

turbobit indirme

Bazı Upload Siteleri dosyaların boyutuna göre ödeme yapıyor. Upload ettiğiniz dosya 1000 indirmeye ulaştığında 7$ kazanmış olacaksınız. Ayrıca sizin paylaşımlarınız üzerinden Premium satışlarından %40 rebill (Süre Uzatma) satışlardan ise %30 kazanç sağlamış olacaksınız.

Çalışacağımız upload sitelerini belirledikten sonra sırada hangi alanda upload yapacağımızı belirlemeliyiz ve yeterli arşive sahip olmalıyız. Örneğin mp3 upload edeceğinizi düşünelim. Güncel ve en çok dinlenen mp3 leri arşivinize eklemeniz çok önemli. Eski mp3 leri pek indiren olmaz ama yeni çıkmış bir albümü arşivine eklemek isteyen çok kişi olacaktır.Çalışacağımız Upload sitelerini belirledik, arşivimizi temin ettikten sonra forum sitelerinde upload linklerimizi paylaşmaya geldi sıra. Burada dikkat etmemiz gereken önemli nokta paylaşımlarımızın direk hedef noktaya ulaşması. Mesela mp3 upload işi yapıyorsanız eğer sadece mp3 paylaşımı yapan bir forum sitesinde paylaşımlarınızı yapmanız daha çok indirme sağlayacaktır.

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Çok iyiymiş bu fikiri beğendim bir an önce deneyeceğim teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir