1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Özgün İçerik ile Eşsiz İçerik Arasındaki Fark

Özgün İçerik ile Eşsiz İçerik Arasındaki Fark
0

Özgün içerik ve eşsiz içerik arasındaki farkı bende yeni öğrendim. Sizler ile paylaşmak istedim. Bazı arkadaşlarımız bunu karıştırabiliir. Bu yüzden sizlerle bu konuyu paylaşmak istedim. Umarım faydasını görürsünüz. Eğer anlamadığınız yer olursa konunun altındaki cevap bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.

Özgün içerik nedir?

Özgün İçerik

Özgün içeriği biliyorsunuzdur. Özgün içerik her sitede olması gereken bir şeydir. Yani sitelerinize yazdığınız makaleler kendi anlatımlarınız olmalıdır. O anlatımlar başka sitelerden alıntı yapılmamalıdır. Özgün içerik google açısından çok önemlidir. Şayet blogsijen.com sitesini yeni açmama rağmen sürekli özgün içerik giriyorum. Google’de üst sıralarda görüyorum sitemi. Bu yüzden sizde özgün içeriğe önem göstermelisiniz.

Eşsiz içerik nedir?

Eşsiz İçerik

Özgün içerik zaten eşsiz içerik değil midir diyeceksiniz. Eşssiz içerik demek yazdığınız makalenin başka hiçbir sitede bulunmaması demektir. EE zaten özgün içerik öyle değil miydi ? Hayır değildi. Mesela özgün bir makale yazdınız. Örneğin makalenizin başlığı İllegal nedir ?. Sizin yazdığınız bu makalenin başlığını googlede aratırsanız karşınıza bir sürü site çıkacaktır. Sonuçta sizin yazınız özgün ama bu içerik zaten internette daha öncedende vardı. Özgün olması sizin açınızdan iyi ama eşsiz içerik değildir bu yazdığınız makale. Eşsiz içeriği şimdi anlamışsınızdır umarım. En azından sitenizde 1-2 eşsiz içerik bulundurmak siteniz için faydalı olacaktır. Eşsiz içeriklerinizi zaman geçtikçe arttırmanızda yarar var.Özgün yazıya gelince sitelerinizde bütün yazıları özgün yazmanız sizin faydanıza olacaktır.

Eşsiz içerik bulmak zordur ama özgün yazı her zaman yazılır. Bu yüzden özgün yazılarınızı sitenizden eksik etmeyin. Siteniz üst sıralara çıksın.Hııı birde yazdığınız özgün makaleleri uzattıkça uzatmaya çalışın. Uzun makaleler google için daha iyi oluyor. Ben çok uzun bir makale yazmıştım bu siteye. İlk başta çok geri sayfalardaydı yazı. Ama şimdi bakıyorum da google 1. sayfada hatta en üstte.Bu yazıyı da uzattıkça uzatmaya çalıştım ama en fazla bu kadar oldu. Yani anlatım bitmiştir.Özgün içerik ve eşsiz içerik farkını anlattık. Hepinize bol bol özgün yazılı siteler dilerim. (Garip bir cümle oldu ama anladınız siz  )Son olarak karikatür ile konuyu bitiriyorum.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap