1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Kendinize Olan Güveni Nasıl Sağlarsınız?

Kendinize Olan Güveni Nasıl Sağlarsınız?
0

Başlıklar

Her şey en uç nokta ile ilgilidir! Hayatta birçok insan güven istemektedir ancak onu bulmak için yanlış yerlere bakmaktadırlar. İnsanlar hemen gerçekleşecek çözümler, kısa yollar veya hayatı değiştiren adımlar isterler. Güven biraz zor bir oyundur.Kitaplardan veya sitelerden ipuçları okuyarak bir yere kadar gelebilirsiniz ancak en uç noktasına ulaşmanız biraz zordur. Bunun için bazı şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Kendine Güvenme

İşi Tamamlayın

Güven hayatta başarımlar elde etmekle veya hedefleri tamamen yerine getirmekle elde edilir. Bu yüzden işi tamamlamak zorundasınız. Bahanelere gerek yok. Onu ertelemeyi bırakın ve yarının iyi olacağını düşünün. Çalışmak belki dünyanın en iyi hislerinden biri olmayabilir ancak ileriye doğru adım atmak için onunla savaşmalısınız.

Bahaneleri Bir Kenara Bırakın

Elbette bahanelerden kurtulmalısınız. Bahaneler nedenler değildir. Eğer bir şeyin tamamlanmasını istiyorsanız bahaneleri bir kenara fırlatıp atmalısınız. İlgisizlik veya kayıtsız kalma size en çok zarar veren ruh hallerinin başında gelir, ufak nedenlerden ötürü bir şeyler yapmadığınız zaman bunları hissetmeye başlarsınız ve ilerlemeniz gereken yoldan geri kalırsınız.

Uydurun ve Yapın

Bu en basit durumlardan birisidir. Bir şeyi yapmak istiyorsanız önce onu uydurmalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Bir şeyi kafanızda düşünmeye başladığınız zaman onu hayata geçirmek için hazırsınız demektir. Kendini için yeni bir gerçeklik oluşturmuş olursunuz. Bunu zor yapan durum ise daha önce asla olanaklı görmediğiniz şeyleri düşünmenizi gerektirmesidir.

Korkularınızı Yenin

Kendinizi rahat hissetmek istiyorsanız korkularınızı yenmelisiniz. İlerleyeceğiniz yolda sinirlilik veya endişe gibi duyguları istemezsiniz. Bu yüzden bunları yenmek için gereken adımları atmalısınız. Sonuç olarak güvene erişirsiniz.

Ufak Dertlerden Korkmayın

Sonuçta ufak bir derttir. Parmağınızda ufak bir kesik veya duygusal bir takım dertler olsun, bunları es geçin. Kendinizi güvende hissedin ve ortaya çıkaracağınız iyi şeyleri düşünmeye çalışın. Cesaretli olun.

Kendinizi Kanıtlayın ve Yüzleşin

Birçok insan kendini güvende hissetmez çünkü başkalarının çok daha fazla yol almalarına izin vermiştir. Onlar pek çok şey söylemezler veya kendilerini ön plana çıkarmazlar. Bunu değiştirmelisiniz. Kendinizi ön plana çıkarın ve elinizde bulunan avantajları değerlendirin. Onlarla yüzleşin ve elbette bunu nazik bir biçimde halledin.

Çılgınca Şeyler Yapın

Bazen olmadığınız bir kişi gibi davranmanız veya hareket etmeniz gerekebilir. Hayat boyu birçok mihenk taşıyla karşılaşırsınız ve bunlar hayatınızda sürekli yer alırlar. Bunlar gurur duymanız gereken olgulardır. Beraberinde daima güven getirirler.

Tek Başınıza Seyahat Edin

Daha önce gitmediğiniz bir yere tek başınıza seyahat edin. Bunu daha da zorlaştırmak istiyorsanız dilini bilmediğiniz bir yere seyahat edin. Yeni kültürleri tanıyın ve oradaki insanların yaşam tarzlarına açık olun. Bu anlayışlar güven konusunda sizi bir sonraki seviyeye taşıyacaktır.

Ara Verin

Sizi rahatsız eden bir ilişki içerisindeyseniz bu güveninizi zedeler ve zaman içerisinde tüketir. En iyi arkadaşınız bile olsa bazen sizi aşağı çeker faktör o olabilir. Biraz ara vermeye çalışın, onunla daha az konuşun veya daha az vakit geçirin. Bulacağınız yeni özgürlük sizi eski halinize, güvenli halinize geri getirecektir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap