1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Delibal Barışın Hastalığı Bipolar Bozukluk Nedir?

Delibal Barışın Hastalığı Bipolar Bozukluk Nedir?
0

Delibal filmi geçtiğimiz günlerde vizyona girdi ve birçok kişi tarafından beğenildi. Film başında filmin Hint yapımı Moonu 3 (2012) filminden alıntı olduğu yorumları kafaları karıştırsa da Türk sinemasına başarılı bir şekilde uyarlanmış olduğunu gördük. Son yılların önemli yıldızlarından Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu‘nın başrolünü paylaştığı sinema filminin yönetmenliğini ise Ali Bilgin yaptı.

Delibal Barışın Hastalığı

Çağatay Ulusoy‘un Adını Feriha Koydum, Medcezir ve Arka Sıradakiler , Leyla Tuğutlunun ise Es-Es ve Karadayı dizilerindeki performanslarının film sektörüne nasıl yansayacağı merak konusuydu. Bu merak fazla uzun sürmeden Delibal filmiyle aklımızdaki soru işaretlerini sildi. Konusundan çok fazla bahsetmeyeceğim bu film de ( çünkü izleyerek görmeniz daha iyi olacaktır) Barış karakteri yani Çağatay Ulusoy’un hastalığı merak konusu oldu. Gerçekte böyle bir hastalık var mı sorularını akıllara getirdi.

Delibal Barışın Hastalığı Nedir?

Bipolar bozukluk olarak adlandırılan bu hastalık genellikle ergenlik dönemlerinde başlayan ve devam eden hastalıktır. Belirtisi duygusal belirsizlikler olan bu hastalığın iki önemli belirtisi Depresyon ve Mani’dir. Duygusal olarak çok fazla değişime uğrama, hayatında inişlerin ve çıkışların bolca olduğu bu hastalığın tedavisi ise mümkündür. Hastalık hakkında yeterli teorik bilgiyi bilmediğimiz için bipolar bozukluk konusunu piskoloji doktorlarına sormanız, internet sitelerinde inanıp bende de bu hastalık var demeniz yanlış olur.

Delibal filminde üzüntü ve sevinci bir arada yaşayacak, bu duygusal değişimler sizi oldukça etkileyecektir. Kim bilir belki bizim hayatımızda da Barış  ve Füsun gibiler vardır. Delibal barışın hastalığı ile ilgili daha farklı bilgilere sahipseniz lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşın..

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap