1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Google Chrome Uzantıları Nasıl Kurulur ve Kaldırılır?

Google Chrome Uzantıları Nasıl Kurulur ve Kaldırılır?
1

Google Chrome günümüzde milyonlarca insan tarafından tercih edilmektedir. Bunun en önemli sebebi piyasadaki en hızlı alternatiflerden birisidir. Bilgisayarımızın varsayılan tarayıcıları genellikle istediğimiz hızda çalışmamakta ve yeni tarayıcı arayışına girmemize sebep olmaktadır. Bu yüzden yeni bir tarayıcı indirirken hız en önemli faktör olarak belirlenmektedir. Google Chrome da hız açısından bir hayli kullanışlıdır.

Chrome Eklentiler

Google Chrome’un hızlı olmasının yanı sıra sizlere sunduğu farklı avantajlar vardır. Bu avantajlar tarayıcınıza indirebileceğiniz “Uzantılar” dır. Uzantıları Android bir telefona indirdiğiniz uygulamalar olarak görebilirsiniz. Sadece bu kez telefon yerine tarayıcınıza indiriyorsunuz. Bu uzantılar siz internette gezinirken ihtiyaçlarınızı karşılamak için vardır denebilir. Birçok alternatif uzantı bulabilmeniz mümkündür. Bu uzantıların ne işe yaradığına örnek olarak “AD Block” uzantılarından bahsedebiliriz. Chrome’un sahip oldu mağazada kolaylıklı bulabileceğiniz birçok alternatifi bulunan bir uzantıdır. Girdiğiniz sitelerde karşınıza çıkan, tıklamadan geçemediğiniz ve genellikle sinir bozucu olan reklamlardan kurtulmanızı sağlar. Uzantılar bu örnekte olduğu gibi birçok farklı işlevi olan internet gezintinizin daha iyi bir hal almasını sağlayan ek araçlardır.

 Google Chrome Uzantıları Nasıl Kurulur ve Kaldırılır?

   Google Chrome uzantısı kurmak çok basit ve pratik bir işlemdir. Yapmanız gereken Chrome’da sağ üst köşede gördüğünüz özellikler sekmesinden ayarlara geçiş yapmanız. Sonrasında sol taraftaki “Uzantılar” bölümünden Uzantı edinin seçeneğine tıklayarak istediğiniz uzantıyı Chrome’unuza kurabilirsiniz. Var olan uzantıları kaldırırken de yapmanız gereken “Uzantılar” bölümünde sahip olduğunuz uzantıların listesindeki çöp kutusu resmini kullanmanızdır.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir