1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Telefonu Mikrofon Olarak Kullanmak Mümkün mü?

Telefonu Mikrofon Olarak Kullanmak Mümkün mü?
0

Telefonu mikrofon olarak kullanmak mümkün mü? Bu yazımızda sizleri mikrofon masrafından kurtaracak bir uygulamayı tanıtıyoruz.

Günümüzde gerek online dersler, gerek konferanslar ve gerekse oyunlar için mikrofon şart. Fakat mikrofon fiyatlarının da hali ortada. Özellikle kur artışı nedeniyle mikrofon fiyatları da ciddi bir artış yaşadı. Elbette ki piyasada ucuz mikrofonlar da mevcut, ancak bu mikrofonlar hiçbirisi istenilen performansı sağlayamıyor. Bu bağlamda kullanıcılar da farklı alternatifler aramaya yöneliyorlar. Bu konuda endişelenmenize artık gerek yok, çünkü telefonunuzun mikrofonunu bilgisayarınıza bağlamanız mümkün.

Telefon Mikrofonu ve Bilgisayar Bağlantısı

Şunu belirtmeliyiz ki aslında telefonlarınız belki de sahip olduğunuz en iyi mikrofondur. Çünkü telefonların içerisinde bulunan mikrofonlar son derece kuvvetlidirler. Bu tip mikrofonlar hem ses filtreleme hem de en yakın noktadan ses alma özelliğine sahiptirler. Bunun sebebi ise telefonunuzun sürekli olarak sizi dinleme zorunluluğu olması. Yani farkında olamayabilirsiniz ancak günümüz şartlarında bir telefona sahipseniz çok gelişmiş bir mikrofona da sahipsinizdir.

Bu mikrofonu hem Android ve hem de iOS platformlarında bilgisayarınıza bağlamanız mümkün. Üstelik bunun iki yolu da bulunuyor. Telefon mikrofonunuzu ister USB kablosu ile ve isterseniz de kablosuz ile bağlama şansınız mevcut. O halde gelin bu işlemin nasıl yapıldığını öğrenelim.

Telefonu Mikrofon Olarak Kullanmak

  • Apple ya da Google Play Store’da WOMic uygulamasını indirin.
  • WOMic uygulamasını bilgisayarınıza da kurun.
  • Telefonunuzda uygulamayı açın, bağlantı tipini seçin.
  • Bilgisayarınızda uygulamayı açın, bağlantı tipini seçin.
  • Bağlantıyı gerçekleştirin.
  • Kablosuz olarak bağlanmak için aynı ağ üzerinde olmanız şart, aksi durumda USB ile bağlanmanız mümkün.
  • Kablosuz bağlantıda IP ve port değerlerine, USB bağlantıda Android cihazınızın hata ayıklama modunda olmasına dikkat edin.

Bütün bu işlemlerle beraber artık telefonunuz kişisel mikrofonunuz haline dönüşmekte. Telefonunuzu masanızın üzerine koyarak mikrofon olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Cihazınızın mikrofon kalitesini duyduğunuz zaman siz de çok şaşıracaksınız.

Yazar Hakkında

Birkaç yıldır bu sektörde, çeşitli sitelerde editörlük yapmaktayım. Teknoloji ve güncel hayatta karşılaştığımız problemlere çözüm sağlayacak yazılar yazıyorum.

Yorum Yap