1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Chrome En İyi Eklentiler

Chrome En İyi Eklentiler
0

Başlıklar

İnternet kullanımının her geçen gün daha fazla artması, İnternet tarayıcılarının da kullanıcılarına düzgün ve kaliteli hizmet yapabilmesi için özelliklerini her geçen gün geliştirmektedirler.Chrome, Google tarafından piyasaya sürülen bir internet tarayıcısıdır. İlk zamanlarda herkesin görüşü Firefox, Explorer gibi tarayıcılarla başa çıkmasının mümkün gözükmemesi idi. Fakat gün geçtikçe kullanıcısı arttı. Çünkü diğer tarayıcılardan kendini ön plana çıkartan hızı oldu. Zamanla diğer özelliklerini de geliştirerek daha fazla kullanıcıya ulaştı. Bu özelliklerden biri de eklentilerdi. Google, Chrome üstündeki eklentileri geliştirerek tam donanımlı bir tarayıcı ortaya çıkardı. Ve hala eklentiler çoğalmaya devam ediyor.Evet, bu yazımızda sizlere Chrome ’un en önemli ve en iyi eklentilerinden bahsedeceğiz.

Chrome Eklentiler

Facebook for Google Chrome

Bu eklenti Facebook kullanıcılarının çok işine yarayacaktır. Çünkü bu eklenti sayesinde Facebook sayfasına girmeden, diğer internet sayfalarında sörf yaparken, Facebook’tan bildirim veya mesaj geldiğini görebilirsiniz. Chrome ‘un sağ üst tarafına küçük bir buton gelir. Bu butona tıkladığınızda bildirim ve mesaj detaylarını görebilirsiniz.

Notifer for Twitter

Twitter kullanıcılarının çok beğeneceği bu eklenti ile Twitter sayfasına girmeden, size gelen tweetleri, diğer tweetleri görebilir, retweet yapabilirsiniz.

TV for Google Chrome

İnternetten televizyon izlemek artık bu eklenti ile daha kolay olacak. Chrome TV menüsünde pek çok ülkenin TV kanallarına ulaşabilir, rahatça izleyebilirsiniz. Bu ülkeler arasında Ülkemiz televizyon kanalları da yer almakta…

Hava Durumu

Bu eklenti sayesinde tek tık ile tüm illerimizin hava durumunu görebilirsiniz. Hatta üç gün sonrasının bile hava tahminlerini inceleyebilirsiniz.

Gmail Offline

Gmail oturumunuz açık olmasa bile bu eklenti ile size gelen mailleri görebilir, gelen maillere cevap verebilirsiniz. Ayrıca gelen mailleri de silebiliyorsunuz.

Seoquake

Bu eklenti webmasterların işini oldukça kolaylaştırıyor. Girdiğiniz sitelerde, arama sonuçlarında sitelerin index sayıları, kelime yoğunlukları, alexa değerleri, iç ve dış linklerini, arşiv kayıtlarını ve yaşını size gösterebiliyor.

Lightshot

Lightshot eklentisiyle tarayıcı ekran görüntüsünü alma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken eklentiyi yükleyip, ikona tıkladıktan sonra ekran görüntüsü alacağınız yeri seçmeniz.

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap