1. Ana Sayfa
  2. Eğitim

Hostes Nasıl Olunur? Hosteslik Şartları

Hostes Nasıl Olunur? Hosteslik Şartları
1

Hostes Nasıl Olunur?Hostes olabilmek için eğitimini almak gerekir. Hosteslik mesleği eğitimi Türk Hava Yolları eğitim müdürlüğü tarafından verilmektedir. Ayrıca Türk Hava Yolları dışında Milli Eğitim Bakanlığı na bağlı olan Anadolu otelcilik ve turizm meslek liselerinde de host ve hosteslik eğitim ve öğrenim programı bulunmaktadır. özel kuruluşları tercih edecek olanlar için de ayrıca özel kuruluşlarda da hosteslik alanında yapılan eğitimler verilmektedir.Türk Hava Yollarında ilk olarak 3 haftalık bir kurs düzenlemesi yapılmaktadır . Bu kurs eğitimi içerisinde kabin memurları , yemek servisi, uçak tipleri , uçuş teorisi , İngilizce ve yabancı dil eğitimi , ilk yardım , insanlar arası ilişkiler , anons nasıl yapılır ,diksiyon dersleri gibi özel eğitimler verilmektedir.

Hostes Olma Şartları

Hosteslik mesleği önü açık ilerlenebilir bir meslek dalıdır . Mesleğinde en az beş yıl süre ile çalışmış olan kişiler tecrübeli ve istenilen niteliklere sahip olmaları koşulu ile amir olmaya hak kazanırlar . Amir yani örneğin kontrol hostesi olabilmek için düzenlenen eğitim programından başarılı bir şekilde geçmeleri gerekmektedir .Hostes olmak tıpkı pilot olmak kadar zor ve zahmetli bir iştir . Hostes daima uçağın hareketinden önce yapılan toplantılara katılmak ve de toplantılarda yer alan yönergeleri okumakla yükümlüdürler . Yolcularla olan diyalogları son derece iyi olmak zorunda ve tehlike anında sakin ve yatıştırıcı olmak zorundadırlar.

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir