1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Clash Royale Nedir? Nasıl Oynanır?

Clash Royale Nedir? Nasıl Oynanır?
2

Supercell firmasının Clash of Clans‘tan sonra çıkardığı oyunlardan bir diğeri olan Clash Royale, henüz yeni olmasına rağmen fazla sayıda kullanıcıya hitap etmeyi başardı. Yaklaşık 1-1.5 ay kadar önce piyasaya çıkan fakat duyurusu yapılmayan bu oyun, ülkemizde dün itibariyle tanıtıldı. Clash of Clans oynayanlara bildirim olarak gelen bu oyunu hemen yükledim ve incelemelerimi yaptım.

Clash Royale

Clash Royale Nedir?

Oyunda bulunan onlarca karakterle karşılıklı olarak savaşabileceğiniz bir oyun. Online olarak gerçek insanlarla karşılaştığınız bu oyunda 2 kule ve 1 binanız bulunmakta. Saniye ile orantılı olarak iksiriniz artmakta ve bu iksirlerle askerler basıp, düşman binalarına saldırabiliyorsunuz. Karakterlerin coc’tan tanıdık. Pekka, ejder, barbar, dev, bombacı, iskelet gibi birçok tanıdık karakterin olduğu oyuna yeni karakterler de eklenmiş.

Clash Royale Savaş

Clash Royale Nasıl Kurulur?

Oyunu android’e kurmak için Google Play’e gidip arama satırına oyun adını yazıp, yükle tuşuna basıyoruz. Yaklaşık 90mb boyutunda olan oyun indikten sonra oyunu açabilirsiniz.

Clash Royale Nasıl Oynanır?

Oyun kurulumunu yaptıktan sonra simgeye tıklayıp oyuna girin. İlk başta oyuna hazırlık saldırıları öğrenmek için bize yardımcı oluyor. 6. veya 7. saldırıyı yendikten sonra oyunda kullanacağınız nicki sizden seçmenizi istiyor. Burada kullanacağınız nick sizin oyun boyunca taşıyacağınız hesap adı oluyor. Bu sebeple o kutuyu doldururken doğru doldurmanız gerekmektedir.

Clash Royale kartlar üzerine kurulmuş bir oyun. Kartlarla askerlerinizi savaşa gönderip, yükseltme işlemlerini yapabiliyorsunuz. 3. seviye ile beraber klan kalesi açılıyor ve bir klana girip kart alışverişi yapıp, klandaki arkadaşlarınızla dostluk savaşı yapabiliyorsunuz.

Oyun hakkında incelemem devam edecek. Oyunu öğrendikçe püf noktalarını sizlerle paylaşacağım.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 8 yıl önce

    Bu videoda acikca anlatilmis:
    https://youtu.be/FeLXkV4nRko

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir