1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Pokemon Go Neden Açılmıyor?

Pokemon Go Neden Açılmıyor?
1

Pokemon Go, bize nostalji yaşatan çocukluğumuza götüren son günlerin popüler oyunlarından. Daha resmi olarak yayına alınmamış bu uygulamanın viral reklamları ise 1 ay öncesinden başladı. Her haber programında sık sık gördüğümüz pokemon go oyunu ile ilgili haberler de insanlar bu oyuna ne denli bağlı olacağının kanıtı.

Pokemon Go Neden Açılmıyor

Bu oyun şu an için ülkemizde resmi olarak yayınlanmamıştır. Pokemon go android ve ios için çeşitli yöntemlerle telefonlara indirilmektedir. Play store yada ios markette resmi olarak bu uygulamaya şimdilik erişemeyecek fakat apk dosyası gibi yöntemlerle nasıl kurulacağını ilerleyen günlerde anlatacağım. Şimdilik gelelim asıl konumuza;

Pokemon Go Açılmıyor?

  • Oyunu açamamanızın birkaç nedeni vardır. Bunlardan en önemlisi bozuk apk dosyası yada ios uygulaması indirmiş olmanızdır. Oyunun popüleritesinin artmasıyla beraber trojanlı (güvenlik sıkıntısı olan) yazılımlar piyasada cirit atmaktadır. Bu uygulamalar telefonlarınıza zarar verebileceğini unutmayın, sadece güvenli yerlerden oyunu indirin.
  • Şu an farklı ülkelerin serverlarında oynadığınız için bir kimi zaman kısıtlamalar gelebiliyor.
  • Our servers are experiencing issues. Please come back later” bu uyarıyı gördüyseniz üzülmeyin. Oyunda bakım olduğu zamanlar karşılaştığımız bu hata oyuna kısıtlı sürelerde girememenize neden olabilir. Daha sonra tekrar deneyerek problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

En önemli pokemon go sorunu olarak bilinen oyunun açılmaması, oynayan kullanıcı sayısının fazlaca olmasından da kaynaklanmaktadır. Yetkililerin bu sorunu çözmek için bakım ve hızlandırma çalışmaları yaptıkları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Siz de karşılaştığınız sorunları yorum yaparak belirtebilir, kısa sürede çözüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. unable to authenticate. please try again diyor bende oyuna giriş yapınca. Cümle anlamını biliyorum ama neden böyle bir şey oluyo anlamıyorum giriş yapamıyom

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir