1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Android’de Fotoğraflar Programsız Nasıl Gizlenir?

Android’de Fotoğraflar Programsız Nasıl Gizlenir?
0

Android platformların sorunlarının başında gelmektedir dosya gizlemek. Birçok kullanıcı dosyalarını gizlemek ister fakat bu işlemi pek çoğu da gerçekleştiremez. Bazen dosyaları silmek zorunda kalırlar bazen de dosyalarını harici belleklerde saklamak zorunda kalabilirler. Bu makalemizde siz değerli okuyucularımıza Android işletim sistemi olan mobil cihazlarınızda fotoğraflarınızı nasıl gizlemeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Android işletim sistemlerinde dosya, video, fotoğraf vs. gizlemek için öncelikle dosyalarınızı açmanızı sağlayan bir dosya yöneticisine sahip olmanız gerekmektedir. Fakat bazı mobil telefon üreticisi şirketler dosya yöneticilerinin Premium sürümlerini Android ürünlerine yüklememektedir.

Android Gizli Dosyaları Gösterme

Sadece deneme sürümlerini yüklemektedirler. Bundan dolayı dosya yöneticilerinin full sürümlerinin olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra Android işletim sistemine sahip olan mobil ürünlerinizde gizlemek istediğiniz dosya, video, fotoğraf vs.’nin telefonunuzdaki yerini bulmanız gerekmektedir. Bunun için dosya yöneticisinde dosyanızı bulmanız gerekmektedir. Dosyayı bulduktan sonra gizlemek istediğiniz dosyaya basılı tutup yeniden adlandır seçeneğine tıklayınız. Yeniden adlandır dedikten sonra dosyanızın adının başına sadece nokta (.) koymanız gerekmektedir.

Telefonda Gizlenen Fotoğrafları Görme

Dosyanın adını başına nokta koyarak değiştirdikten sonra dosyanız artık gizlenmiş olmaktadır. Dosyanız gizlendikten sonra dosyanız telefonunuzun galerisi ve dosya yöneticisinde gözükmeyecektir. Dosyanızı tekrar görünür yapmak için dosya yöneticisine girmeniz gerekmektedir. Daha sonra dosya yöneticisinin seçenekler kısmına tıklayınız. Ardından orada bulunan gizli klasörleri göster seçeneğini işaretleyiniz. Bu sayede dosyalarınızı tekrardan görünür hale getirmiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap