İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Amerikan Vatandaşı Nasıl Olunur?

Amerikan Vatandaşı Nasıl Olunur?

Amerikan Vatandaşı

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde yaşayan göçmenler ya da insanlar her yıl bir çok kez Amerikan Vatandaşı olabilmek için başvuru yapmaktadırlar . Amerikan vatandaşı olabilmek için belli başlı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar ve şartların sağlanması durumunda kişinin Amerikan vatandaşı olabilmesi için hiçbir sakıncası ve engeli bulunmaktadır .

Amerikan Vatandaşı

Amerikan Vatandaşı Olabilme Şartları

Bir kişinin kendi isteği doğrultusunda kimsenin baskısı altında kalmadan Amerikan vatandaşı olabilmesi için ilk olarak en az 18 yaşında olması gerekir . 18 yaşın altında bulunmakta olan çocuklar ancak ailesi ile birlikte Amerikan vatandaşı olabilmesi mümkün olmaktadır .Amerikan vatandaşı olmak için en az 5 yıl yeşil kart sahibi olunması gerekmektedir . bu süreç eğer kişi evlilik sebebi ile olmuş ise en az 3 yıl yeşil kartlı olması yeterli olacaktır . Ancak bu süreç içerisinde kişinin Amerika dışında başka bir yere seyahat etmesi gerekiyor ise bu süreç Amerika dışında kalması bu sürecin uzamasına neden olacaktır .

Amerikan vatandaşı ne kadar sürede olunur?

Kişi Amerikan vatandaşı olmak amacı ile başvuru yaptıktan sonra başvuru tarihinden itibaren en az 3 ay boyunca başvuru yapmış olduğu eyalette oturuyor olması da gerekmektedir . Bu durumda şunu da belirtmek gerekmektedir ki yeni bir eyalete taşınan kişinin başvuru yapması için en az 3 ay beklemesi de gerekmektedir . son aşamalarda da kişilerin vatandaşlık sınavını geçmeleri gerekir .

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap