1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Akıllı Telefon Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

Akıllı Telefon Nasıl Hızlı Şarj Edilir?
0

Akıllı telefonlar için bilinen en büyük problem, şarj problemleri olmaktadır. Her insan sahip olduğu telefondan, şarjı çabuk bitiyor, çok geç şarjı doluyor gibi çeşitli şikayetlerde bulunabilir. Telefonları etkin olarak kullanabilmek için hızlı ve etkin bir şekilde şarj olması gerekmektedir. İnsanlar ise daha çok bu konuda bazı hatalar yaparak, telefonların şarj sorunu yaşamasına neden olmaktadır.

Hızlı Şarj Etme

Akıllı telefonları hızlı şarj etme yöntemleri

Öncelikle orijinal şarj aleti kullanmak çok önemlidir. Telefonlar için kullanılan sahte şarj aletleri telefonlara büyük zarar vermenin yanı sıra, hızlı şarj olmasını da engellemektedir. Bunun için telefonları şarj ederken mutlaka orijinal şarj aletinizi kullanın. Bu konuda özellikle çok ucuza satılan telefon aksesuarlarını almayı tercih etmeyin. Yine telefonlarınızın hızlı şarj olmasını istiyorsanız, herhangi bir ihtiyacınız yoksa şarj olduğu esnada telefonunuzu kapatın. Kapalı konumdaki telefonlar çok daha hızlı bir şekilde şarj olmaktadır. Güç tüketimi minimum seviyeye indiğinden dolayı, telefon şarj yüklemesini çok kısa bir sürede gerçekleştirebilir. Telefonu kapatmak istemeyenler ise en azından cihazın arka planındaki uygulamalarını kapatabilir ya da cihazı uyku moduna alabilir.

Şarj konusunda yaptığımız bir yanlış da, cihazı bilgisayar aracılığı ile şarj etmektir. Bilgisayardan cihazı şarj ederken adaptör yerine USB kullanıldığı için, daha az güç yüklemesi olmaktadır, dolayısıyla cihaz daha uzun sürede şarj olmaktadır. Bu bakımdan cihazların hızlı şarj olması için prizleri tercih edin.

Hızlı Şarj Uygulaması

Battery Power, Battery Doctor gibi uygulamalar ile açık olan programların sürekli olarak temizlenmesini ve arkaplanda tüketilen gücün minumum düzeye indirgenmesi sağlanmaktadır. Bu da hızlı şarj yöntemlerinden bir tanesidir. Fakat bunu yaparken bu programında ram kullandığını göz ardı etmeyin. Şahsen ben bu tür programları kullanmıyorum.

Hızlı Şarj Etme Kodu

Teknik olarak böyle bir imkan bulunmuyor fakat bazı arkadaşlar kodla uçuş moduna alma kullanarak hızlı sarj ettiğini söylemekte. Fakat bu işlem güç düğmesinden yapılmayla ya da kodla yapılmasıyla herhangi bir farklılığı yoktur.

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap