1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Baş Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

Baş Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi
0

Çağımızın kaçınılmaz hastalığı olan stres, baş ağrısı nedenleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Baş ağrısı bir çok nedenden dolayı meydana gelebileceği gibi bunların büyük bir bölümü çok ciddi olmayan nedenlerdir. Ancak bazen baş ağrısı beyin tümörü habercisi olarak meydana gelebilir. Özellikle de sabahları daha etkili olan ve fışkırır tarzda kusmaların yaşandığı baş ağrılarında beyin tümörü ihtimali mutlaka değerlendirilmelidir.Baş Ağrısı Nedenleri

Baş ağrısı tedavisi

Baş ağrısı nedenleri arasında aşırı alkol tüketimi, üzüntü, stres, yorgunluk, uykusuzluk, gribal enfeksiyonlar ve başa alınan darbeler yer almaktadır. Baş ağrısı için dua okuyabilir, şifalı bitkilerden yardım alabilir ve doktorunuza danışarak ağrı kesici ilaç kullanabilirsiniz. Ancak ağrı kesici ilaçların hem pek çok yan etkilerinin olması hemde kısa sürede alışkanlık kazanılarak ilaçların bir süre sonra etkisiz hale gelmesi nedeni ile baş ağrısı için ağrı kesici ilaç kullanılmaması önerilmektedir.

Özellikle de doktorunuzun reçete etmediği hiç bir ağrı kesici ilacı kullanmamak gerekir.Baş ağrısına iyi gelen yöntemlerden biri de sessiz bir ortamda dinlenmektir. Yaşadığınız ağrıya rağmen uyumayı başarırsanız uyandığınızda baş ağrınızın tamamen geçmese bile büyük oranda hafiflediğini hissedersiniz. Strese bağlı olarak yaşanan baş ağrılarında özellikle bu yöntem çok etkili sonuçlar vermektedir. Ancak stres ortamından hemen uzaklaşmak gerekir. Özellikle de yoğun stres altında yaşayan kişilerde baş ağrısı çok fazla görülür. Baş ağrısının tedavisi için özel birimler bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap