1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Pokemon GO Pokestop Nedir?

Pokemon GO Pokestop Nedir?
0

Android cihazınızın kamerasını kullanarak gerçek dünyada, hatta yaşadığınız yerde, evinizde, mutfağınızda, yatak odanızda ve aklınıza gelebilecek sizin bulunabileceğiniz her yerde Pokemon yakalayabilmenizi sağlayan Pokemon GO, ilk çıktığı günlerden itibaren en çok indirilen uygulama haline geldi. Çoğu Android uygulaması gibi, Pokemon GO da devamlılığını sürdürebilmek için oyun içi bir şeylere ihtiyaç duyacaktır: PokeStops.

PokeStop Nedir?

Pokestops

Pokemon GO uygulaması, pokemonlar’ı yakalamak için cihazımızın ekranını kaydırarak onların üzerine fırlattığımız PokeBall’ları sınırsız sağlamadığından, bir süre pokemon yakaladıktan sonra harcadığınız PokeBall’lar tükenecektir ve pokemon yakalamaya devam edebilmek için PokeBall temin etmeniz gerekecektir. PokeStop, bulunduğunuz yer veya civarında, pokeBall temin edebileceğiniz belirli noktalardır. PokeStops, haritanızda belirli yerlerde görünecektir ve pokeBall temin edebilmek için belirtilen noktaya gitmeniz gerekecektir.

PokeStop Nerelerde Bulunur?

PokeStop, ilgili olduğu uygulama Pokemon GO’nun çıktığı günlerde sadece oyunun rastgele belirlediği yerlerde mevcuttu. Şimdiyse bazı firmalar, oyunun bu özelliğinden yararlanmak için bu işin sponsorluğunu yapmayı hedefliyor. Örneğin, son günlerde McDonald’s firmasının bayilerinin PokeStop olacağı konusunda bazı söylentiler mevcut. Söylenenlere göre, PokeStops işlevi görme özelliklerinin yanı sıra başka avantajlar da sunulabilecek. Oyunculara oyun içi ekstra avantajlar da sağlanacak. Böylece hem uygulama yapımcıları, hem firma sahipleri, hem de müşteri oyuncular bu işten memnun kalacak.

Pokeball Nerden Alınır?

Kısacası PokeStop, Pokemon yakalayabilmeniz için ihtiyacınız olan Poketopları temin edebileceğiniz noktalardır ve gün geçtikçe sayıları artıyor. Böylece hem oyuncular daha çok pokemon yakalayacak, hem uygulamanın devamı sağlanarak şöhreti yükselecek, hem de firma sahipleri müşterilerini ve aynı zamanda kazançlarını arttıracaklar.

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap