1. Ana Sayfa
  2. Film - Dizi İncelemeleri

Kötü Kedi Şerafettin Filmi Yorumları

Kötü Kedi Şerafettin Filmi Yorumları
0

Ünlü karikatür kötü kedi şerafettin yıllardır hayatımızın içindeydi. Oyunları, çıkartmalar derken şimdi de animasyon filmiyle karşımızda. Animasyon filmleri arasında iyi bir yer edineceğini düşündüğüm filmin, yapımcısı dünyada bu türde örnekler bulmanın zor olduğunu belirtiyor. Bu konuyu biraz araştırdığımda neden olduğunu anlamam +13 olmasına dayanabiliyor olarak düşündüm ve kısmen de haklı çıktım. Animasyon alanındaki filmler genelde çocuklara hitap ediyor,fakat bu film için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bildiğimiz şerafettin işte argo ve küfürü bolca kullanıyor. Neyse çok uzatmadan kötü kedi şerafettin filmi yorumları ‘na geçelim.

Kötü Kedi Şerafettin Yorumları

  • Öncelikle animasyon olarak oldukça kaliteli geldi. Türk sinema sektöründe bu alanda lider filmlerden biri olacağını düşünüyorum.
  • Seslendirmelerini çok kaliteli isimler yapmış. Şerafettin’i Uğur Yücel, Misket’i Demet Evgar, Fare Rıza’yı Güven kıraç seslendiriyor. Cezmi Baskın, Ayşen Gruda, Ahmet Mümtaz Taylan, Okan Yalabık gibi film yıldızları sesleriyle sinema filmine can vermiş.
  • Animasyon konusu olarak çok güzel iş çıkartılmış. Fakat küfürler biraz daha az olsa daha iyi olurmuş gibi geldi. Sanki erkek-erkeğe makarası çevirilecek bir film gibi.
  • Karikatür meraklılarının kesinlikle izlemesi gereken bir film bence.

Kötü kedi şerafettin müziklerinden bir tanesini de Athena grubunun yaptığı söyleniyor. Kadro olarak açıkcası bir animasyon filminden çok yüksek bütçeli aksiyon filmlerine benzemiş. Her neyse bu filmin türk sinema sektörüne ön ayak olacağını, bu alanda daha fazla filmler üretilebileceğini düşünüyorum.

Not: Film hakkında özet vermedim çünkü film yorumlarına bakıpta filme gitmek isteyenlerin olabileceğini düşündüğüm için.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap