1. Ana Sayfa
  2. Genel

Hotmail Şifremi Unuttum?

Hotmail Şifremi Unuttum?
0

Hotmail e-posta hesabı giriş şifresini unutan kullanıcılar için, giriş şifresinin yenilenmesi nasıl yapılır? Şifre sıfırlama işlemleri yapılırken hangi adımları izlemesi gerekir? Hotmail, ücretsiz olarak sunduğu mail hesabıdır. E-posta kullanıcı ara yüzünün sıklıkla değişmesinden dolayı kullanıcıların giriş şifrelerini değiştirme ekranlarında da bazı değişiklikler meydana gelmektedir. Bilindiği üzere Hotmail Outlook ile 2013 yılından sonra birleşmiş ve mail hesabına giriş ve şifre değiştirme ise farklılaşmıştır.

Hotmail - Outlook

Hotmail şifremi unuttum nasıl yenileyebilirim?

Hotmail giriş sayfasında kullanıcı adlarını girilmesi gereklidir. İkinci adım da ise şifresini girilmesinin ardından şifre başarısız hatası alan kullanıcılar için şifresinin kurtarılması ve yenilenmesi gereklidir. Şifre kurtarılmasında hangi adımları izlemesi gerektiğini aşağıdan öğrenebilirsiniz.

1- Hotmail oturum açma sayfasında yanlış girilen şifrenin verdiği yeni bir sayfada bulunan parolamı unuttum sekmesi tıklanır.

2-Hotmail hesabına giriş yapamadım seçeneklerinden parolamı unuttum seçeneğini işaretlenmesi ve ileriye tıklanması gereklidir.

3-Hesabı kurtarma sayfasında ilk bölüme hesap adı yazıldıktan sonra güvenlik karakterlerinin girilmesi ardından ileri sekmesine tıklanır.

4-Kimlik doğrulama sayfasında ise unutulan şifrenin geri getirilmesi için iki seçenek sunulur. Birinci işlem yedekleme için mail hesabının açılması esnasında kullanıcıların yazmış oldukları mail adresine e posta olarak kod isteyebilirler. İkinci seçenekte ise kullanıcıların hesaplarına tanımlı ola telefon numarasına doğrulama kodu isteyebilirler. Herhangi birini işaretledikten sonra doğrulamak için gizli bölümü tamamlayıp kodunuzu almak için “Kod gönder” seçeneğine tıklanır.

5- Kimlik doğrulama sayfasında seçilen iki seçenekten bir tanesine gelen kodu veya gelen linke tıklanılması ve şifre kurtarma işlemlerinin başlatılması sağlanır. Telefona gelen kod için sayfayı kapatmadan istenilen bölüme kod numarası yazılır.

6-Parolayı sıfırlayın ekranında ise yeni belirlenen şifrenin oluşturulduğu ekrandır. Yeni belirlenen şifre ile Hotmail şifresi kurtarılır.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap