1. Ana Sayfa
  2. Oyun

En İyi GTA 5 Modları Nelerdir?

En İyi GTA 5 Modları Nelerdir?
0

Başlıklar

En iyi GTA 5 modları nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. GTA 5 ilk kez 2013 yılında hayatımıza girdiğinde gerçekten oyun dünyasında büyük bir ses getirdi. Oynanışı, hikayesi, oyun içeriğindeki zenginliği ve tabii ki karakterleriyle gerçekten Rockstar Games için büyük bir başarıdır. Zaten oyuncular uzun yıllar boyunca GTA oyunlarını severek oynadılar ve en son haberlere göre oyunun yeni serisi olan GTA 6 geliştirme aşamasında ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde piyasa sürülecek.

Eski bir oyun olmasına karşın internet ortamında GTA 5 için birçok mod bulunuyor ancak ben sizlere piyasada bulunan en iyi GTA 5 Modları’nın hangileri olduğunu derledim. Hazırsanız başlayalım.

GTA 5 Modlarını Nasıl Kurabilirim?

Öncellikle GTA 5 modlarının nasıl kurulması gerektiğini bilmeniz gerekiyor. GTA V modlarını kurmak gerçekten çok basit. İndirdiğiniz mod dosyalarını ana GTA V klasörüne kopyalamanız yeterlidir. Oyunun Steam sürümünü kullanıyorsanız, bu muhtemelen şu şekilde olacaktır:

c:\program files (x86)\Steam\SteamApps\common\Grand Theft Auto V

Steam sürümünü kullanmıyorsanız, içinde GTAV.exe dosyasının bulunduğu ana oyun klasörünü bulmanız gerekir.

Daha karmaşık modlardan bazıları, Script Hook V gibi ek araçların yüklenmesini gerektirir. Script Hook V’i indirmeniz, .zip klasörünü açmanız ve “bin” klasörünü bulmanız ve üç dosyayı kopyalayıp ana GTA 5 klasörüne yapıştırmanız gerekir. Ek araçlar ve bazen tam yükleyiciler için kurulum kılavuzları mod indirme sayfalarında mevcuttur. Bu gelişmiş modların hepsinin uyumlu bir şekilde birlikte çalışması garanti edilmez, bunu göz önünde bulundurun.

En İyi GTA 5 Modları

GTA 5 Modları – Festive Surprise

Festive Surprise

Festive Surprise modu, Los Santos’a biraz Noel neşesi getiriyor. Franklin, Michael ve Trevor’ın her biri süslü kırmızı bir Noel Baba şapkası alıyor ve sizi Noel havasına sokmak için haritanın etrafına Noel ağaçları dikiyor.

GTA 5 Modları – GTA 5 Redux

GTA 5 Redux

GTA 5 Redux sayesinde yeni hava, gökyüzü ve çok sayıda yemyeşil 4k doku ile Los Santos’un güzel bir şekilde yenilenmiş sokaklarında gözlerinize ziyafet çekin. Bu sadece görsel bir revizyon değil – Redux aynı zamanda araç kullanımında ince ayarlar, yeniden yapılandırılmış bir polis sistemi, geliştirilmiş silah hissi ve davranışı ve daha sofistike NPC davranışı içerir.

GTA 5 Modları – LSPD First Response

LSPD First Response

“Yepyeni bir oyun gibi” biraz klişe ama LSPD First Response, GTA V’yi piyasadaki en iyi polis oyunlarından birine dönüştürüyor. Başlamak için sıradan sokaklara çıkmadan ve soygunlara, dinamik suç olaylarına ve araba kovalamacalarına karşılık vermeden önce karakola gidip bir karakter yaratacaksınız. Artık bir polis takibinin diğer ucunda olmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenebilirsiniz.

GTA 5 Modları – World of Variety

World of Variety

World of Variety, dünyanın daha canlı ve çeşitli görünmesini ve hissetmesini sağlamak için GTA Online’dan tek oyunculu GTA V’ye araçlar ve varlıklar ekler – bu, en yeni GTA V DLC’deki süslü arabaları içerir.

GTA 5 Modları – ATM Robberies & Bank Heists

ATM Robberies & Bank Heists

Suç arzunuzu ATM Robbies & Bank Heists ile giderin, banka bakiyesi biraz düştüğünde bu kullanışlı fon enjeksiyonu için mükemmeldir. Bu mod, 47 ATM’nin herhangi birinden veya 10 bankanın herhangi birinden nakit para çalmanıza izin verir, ancak taşımanızı güvence altına almak için güvenli bir eve kaçmanız gerekir.

GTA 5 Modları – Complex Control

Complex Control

Bu oynanış revizyonu modu sizi, giderek küçülen bir haritada NPC’lere karşı savaşması gereken yöntemsel olarak oluşturulmuş bir Avatar’ın yerine koyuyor – tanıdık geliyor mu? En iyi battle royale oyunlarından esinlenen ve işleri ilginç kılmak için haydut-lite unsurları içeren Complex Control, oyuna inanılmaz derecede eğlenceli ve zorlu bir eklentidir.

GTA 5 Modları – GTA Open All Interiors

GTA Open All Interiors

Grand Theft Auto V’deki Los Santos devasa olabilir, ancak yine de size kapalı birçok alan var. Sık sık, keşfedilebilir gibi görünen devasa turistik yerler görürsünüz, sadece yukarı yürüyüp kapılarının kalıcı olarak kilitlendiğini keşfedersiniz. Bu GTA Open All Interiors, sadece biraz daha özgünlük için önceden kilitlenmiş birçok binayı keşfedilebilir hale getirir.

GTA 5 Modları – The Simpsons Springfield Police Pack

The Simpsons Springfield Police Pack

Polis, çeşitli asi kasaba ve şehirlerde genellikle korku ve düzeni sağlama ile ilişkilendirilir. Ama böyle olmak zorunda değil. Simpsons Springfield Police Pack, araçların çeşitli eski model arabalarını değiştirir ve onları Springfield’dan tanıdığınız çeşitli araçlarla donatır.

GTA 5 Modları – GTA Fuel Script V

GTA Fuel Script V

Kentsel sanal alanınıza bir dokunuş daha gerçekçilik eklemek için, neden araçların yakıt yakmasını sağlamıyorsunuz? Çılgın bir kovalamacaya girmeden önce, gücünüzün dolu olduğundan emin olun, çünkü altı polisin kuyruğunuza çarpması ile benzininizin bitmesi gerçekten hiç hoş olmaz.

GTA 5 Modları – GTA 5 Trucking Missions

GTA 5 Trucking Missions

PC’nin en sevilen oyunlarından biri Euro Truck Simulator’dür ve oyunlarda sıradan görevleri sıfır ücret karşılığında yapmayı bir şekilde sevdiğimizi kanıtlamaktadır. GTA 5 Trucking Missions, gevşek silah yasaları ve yerel metropol popülasyonu sayesinde, Avrupa otoyollarından çok daha tehlikeli / heyecan verici bir dünya olan, Euro Truck’ın keyfini Los Santos ve çevresine getiriyor.

GTA 5 Modları – No Water, Tsunami, Atlantis Mod

Bonus Mod: No Water + Tsunami + Atlantis Mod

Rockstar’ın Los Santos’un deniz tabanını tasarlamak için harcadığı çaba, modcuların adlandırma modlarına harcadıkları çabayla ters orantılıdır. Bununla birlikte, No Water + Tsunami + Atlantis Mod, oyunun deniz seviyesini ya okyanusları boşaltacak ya da şehri sular altında kalacak şekilde düzenlemenize olanak tanıyarak, onu sırasıyla Mad Max veya Waterworld’e dönüştürür.

Yazar Hakkında

1991 doğumluyum ve oyun dünyasına 2000 yılında PlayStation 1 ile giriş yaptım. Editörlük yapmaya 2020 yılının başında başladım ve halen devam etmekteyim. Oyun haberlerinin yanı sıra SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgili de içerikler giriyorum. Blogsijen bünyesinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.

Yorum Yap