1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Clash Of Clans Hızlı Kara İksir Kasma Yolları

Clash Of Clans Hızlı Kara İksir Kasma Yolları
0

Başlıklar

Efsanevi oyun Clash Of Clans’ın en zor kasılan madeni olan kara iksir, özellikle alt seviyelerde ve liglerde bulunması en zor işlerden biri haline geliyor. Vereceğim taktiklerle kolay kara iksir kasabilecek, heroları kalkar kalkmaz yatırabileceksiniz. Öncelikle kara iksirden bahsedelim;

Kara iksir nedir? Nerelerde kullanılır?

10. seviye belediye binasından itibaren toplam 3 kara iksir sondasıyla üretilen bu item daha düşük belediyelerde daha az miktarda olmaktadır. Saatlik maksimum 100 kara iksir üretebilen bu sondalarla oyunu hızlı geliştirmek bence yeterli değildir.

Hızlı Kara İksir Kasma Yöntemleri

Kara iksirin en çok kullanıldığı yerler; barbar kral ve okçu kraliçe yükseltmesidir. 200k ‘ya kadar yükseltmeleri bulunan bu heroları sadece sondalarla yükseltmek oldukça ütopik gelmektedir. Aynı zamanda kara kışladan çıkan atıcı, valkyrie, tazı, golem , dalkavuk gibi askerleri üretirken harcayacağımızı düşünürsek bu çok zor yapılabilen bir şey gibi gelebilir. Sıkı durun size en kolay kara kasma  yöntemlerinden bahsediyorum.

Kolay ve Hızlı Kara İksir Kasma Yöntemleri

1. Sondaları Maksimum Seviyeye Yükseltin

Kara iksir sondalarını max seviye yaptığınız takdirde saatlik 300, günlük ise 7200 kara iksir kazancınız olacaktır.

2. Deprem Yerine Atlama Kullanın

Bilindiği üzere deprem büyüsü kara iksir ile üretilen bir büyü olduğundan kara tüketimine neden olmaktadır. Bu büyüler yerine atlama kullandığınız takdirde hem büyüden yana avantaj sağlayacak, hem de siyahtan yana karlı çıkacaksınız.

3. Kullanmadığınız Askerleri Geliştirmeyin

Kullanmadığınız kara iksirle üretilen birlikleri geliştirmek size birşey katmayacaktır. Sadece seviye puanınızı arttıracak olan bu geliştirmeleri en azından heroları max yapana kadar yapmanızı tavsiye etmem.

4. En Az Bir Şampiyon ya da Titan Lig Olun

Birçok oyun sever kristal veya altın ligde daha çok ganimet kastığını düşünerek ölü köy avcılığı yapmaktadır. Bu düşüncesinin nedeni üst liglerdeki rakipleri yıkabilmek için daha güçlü ve maliyetli ordu basması gerektiğidir. Fakat bunlar şunu unutmaktadır; üst liglerde kamyonla bonus var! 

Önceleri ben de üst ligleri ırgatlık gibi görüyorken şimdileri ise olmazsa olmaz olarak görüyorum. Belirli stratejilerle istediğim ganimetleri kolay yoldan elde edebiliyorum. Düşünsenize 1 saldırı kazandığınızda aldığınızın yanında 2000 civarı ekstra bonus kara ganimet alacaksınız.

5. Ejder Saldırısı Yapın

Şu sıralar sürekli hero yatırdığım için en avantajlı saldırı benim için en az kara maliyeti olan saldırıdır. Bunun için ise ejderleri kullanıyorum. 11 ejder yanına bastığım 4 balon ve kaleye aldığım 7 balon ile th10 olmama rağmen; th11 leri alıyor karalarını cebe indiriyorum.

Bunun için sadece bir hız büyüsü masrafım olmakla beraber 100 kara masrafı olup, 3k+2k bonus ile 5k’ya yakın karayı 1 saldırı da topluyorum. Hero yatırmak için en mantıklı yöntem şu an için bu gözüküyor.

6. Klan Savaşlarına Katılın

Maaliyeti az olan birliklerle yada iksir birlikleriyle klan savaşları yapın, bu savaşlardan elde edeceğiniz bonus ganimetleri ile hazinenizi doldurun.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap