Cetvel Takımı – Seti Nedir?

0

Cetvel seti, okulların başlamasıyla beraber en çok istenen ürünlerden biri olmaktadır. Matematik dersinde oldukça fazla kullanılan bu set içinde iletki (açıölçer), gönye , cetvel ve pergel gibi yıl boyunca matematik dersinde kullanılacak araç gereçler bulunmaktadır. Öğretmenlerin bir çoğu ayrı ayrı bir liste vermektense cetvel seti yazdırarak bu ürünlerin alınmasını istemektedir.

Cetvel Seti İçinde Neler Olur?

Cetvel seti

Piyasada farklı farklı setler bulunmasına karşın hemen hemen hepsinde cetvel, gönye ve iletki bulunmaktadır. Ayrıca bazılarında opsiyonel olarak pergel ve kolay çember çizilmesini sağlayan kalıplar bulunmaktadır. Bu araçların ne işe yaradıklarını basitçe anlatalım.

Cetvel : Uzunluk ölçümüne yarar. Genellikle 30 ve 50cm olarak piyasada bulunmaktadır.
İletki: Açı ölçülerini belirlememize yarayan araçtır.
Gönye: Diklik ölçmede işimizi oldukça kolaylaştıran bir araçtır.
Pergel: Bir ucu iğneli , diğer ucu ise kalem şeklinde olan çevirerek çember çizmemize yarayan alettir.

Piyasa da birçok ürün bulunmasına rağmen varsa tahta olan takımları tavsiye ederim. Plastik olanlar çabuk kırılıp, deforme olup set bir bir eksilmektedir. Bu ürünleri set olarak alabileceğiniz gibi parça parça da satın alabilirsiniz.

Paylaş.

Bir yorumda sen yapmaz mısın?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle