1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Pokemon Go Ne Kadar İnternet Yer? Çok Kota Harcar Mı?

Pokemon Go Ne Kadar İnternet Yer? Çok Kota Harcar Mı?
0

Son günlerin dehşet-ül vahşet oyunu Pokemon Go, oyuncuları telefonlarının çabuk şarjının ve internetinin bitmesinden oldukça rahatsız. Bir çok oyuncuya göre oyunu birkaç saat oynadıklarında şarj hemen bitiyor aynı şekilde internet kullanımında da artış oldukça fazla oluyor. Peki gerçekte öyle mi?

Pokemon Go İnternet Kullanımı

Şarj konusunda oyunculara hak vermemek mümkün değil. Çünkü oyun dışarda gezerek oynanan bir uygulama olduğu için GPS (Konum) , mobil veri ve güneşten korunmak için ekran parlaklığı genellikle son seviye de oynanıyor. Batarya düşmanı 3 unsurun zorunlu olduğu bu uygulamanın çabuk sürede tükenmesi en doğal ihtimal. Daha uzun süre gitmesi için evdeyseniz wifi’yi kullanabilir, ya da ekran parlaklığını minumum düzeye getirebilirsiniz. Ya da ben bunlardan vazgeçemem derseniz yapmanız gereken mAh değeri yüksek bir telefon ya da taşınabilir şarj aletleri almak olacak. Peki ya internet?

Pokemon Go Ne Kadar İnternet Yer?

Pokemon Go sanılanın aksine çok fazla internet kullanımı sağlamıyor. Grafikler ve oyun dosyalarını telefona yüklediğiniz için veri alışverişini sağlayan sadece server ile olan iletişim ve gps olacaktır. Server ile sağlanan iletişim çok küçük değerler olacağı için çok önemsenecek düzeyde değildir. Fakat GPS ile mobil verinin birlikte kullanılması gezilen yer arttıkça tüketimi de arttırmaktadır. Bunun sebebi de haritanın kalan kısımlarının yüklenmesidir.

Pokemon go normal kullanımda saatte 10mb ile 25 mb arasında internet harcamaktadır. Bunun değeri etkileyen unsur da yukarıda belirttiğimiz gibi haritada gezilen yerin çokluğudur. Bu oyunu dışarı çıktığınızda 3 saat boyunca oynarsanız, sürekli gezemeyeceğiniz için ortalama 30-40mb kotanızı harcayacaktır. Görüldüğü gibi çok fazla internet harcamamaktadır, bu sebeple oyununuzu gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap